piątek, 18 kwietnia 2014

Fisher Price - Szczeniaczek Uczniaczek

W trybie nauki Szczeniaczek pod każdą częścią ciała przypisane ma trzy kwestie. Na przykład, po naciśnięciu ucha, usłyszymy: 'ucho - ear', po drugim naciśnięciu: 'niebieskie ucho - blue ear' a za trzecim: 'hau hau!' Szczeniaczek opowiada także krótkie, wierszowane historyjki.
Naciskać można ucho, wszystkie łapki, brzuszek i serduszko na piersi szczeniaczka.
W trybie gier i piosenek Szczeniaczek także przypisane ma trzy kwestie. I tak, po naciśnięciu serduszka, usłyszymy piosenkę: 'Gdy śpiewasz, bawisz, uczysz się, uszczęśliwiasz mnie...', po drugim naciśnięciu; 'jesteś cudowny!' a po trzecim: 'przytulisz mnie?'.
W tym trybie najwięcej kwestii znajduje się w czerwonej łapce z nutką.
Szczeniaczek mówi i śpiewa po polsku i po angielsku.
Gdy dziecko przestaje interesować się szczeniaczkiem, piesek sam upomina się o uwagę, mówiąc np: 'a kuku, widzę Cię!'
Szczeniaczek jest mięciutki i miły w dotyku, jest lekki przez co dziecko bez problemu go nosi i przytula. Szczeniaczek nie jest u nas jakimś hitem, ale synek ewidentnie go lubi. Siada ze Szczeniaczkiem i naciska kolejno łapki, brzuszek czy uszka. Szczeniaczek wtedy opowiada i śpiewa, a przy piosenkach można nawet czasami zatańczyć... ;)
Szczeniaczek dobrze sprawdza się, gdy jestem zajęta i muszę coś zrobić, a syn siedzi sam. Siedzą wtedy razem a Szczeniaczek jest dobrym pomocnikiem mamy.

Wady? Owszem, znalazłam.
W Szczeniaczku jest oczywiście cały mechanizm grająco-śpiewająco-mówiący. Mechanizm schowany jest w Szczeniaczkowym brzuszku, a wyciągnąć go można, w celu zmiany baterii, przez odpinane rzepy na Szczeniaczkowych plecach. Rzepy nie stanowią żadnego problemu dla synka i z uporem maniaka wyciąga mechanizm w celu rozebrania go na części pierwsze.
Poza tym materiał... jest milutki, ale zbiera WSZYSTKO. Wystarczy, że Szczeniaczek na chwilę wyląduje na podłodze (a jeszcze czasami po niej przejedzie) a wygląda strasznie. Zbiera z podłogi kurz jak jakaś kurzowa miotełka i wygląda, jakby był zmechacony. A wydawać by się mogło, że zaraz po odkurzaniu czy myciu podłogi, w domu jest czysto. Dodatkowo Szczeniaczka nie można prać, przez co dostaję szału za każdym razem, gdy go czyszczę, a robię to mokrym ręcznikiem. Trzeba troszkę czasu poświęcić, by usunąć wszystkie te zmechacone kudełki z zabawki.

Jednak mimo to myślę, że warto sprawić dziecku takiego pluszowego przyjaciela zwłaszcza, gdy dziecko jest na etapie poznawania nowych słów. Szczeniaczek pomoże w nauce części ciała, kolorów i innych, przydatnych słów.








 Szczeniaczek: TU

1 komentarz:

  1. Nasz ulubiony pluszowy przyjaciel https://modino.pl/szczeniaczek-uczniaczek-poziomy-nauki-ucz-sie-i-smiej-fisher-price-fpm71

    OdpowiedzUsuń